Kaş

KAŞ ve yöresi elde edilen bilgi, belge ve arkeolojik bulgulara göre Likya dilinde Habessos yada Habesa diye anıldığı sanılan KAŞ‘ın ilk çağlardaki adı Antiphellos idi. Daha sonra Andifli olarak bilinen Kaş çevresinin dağlarla çevrili olması ve hemen önünde masmavi Akdeniz’in bulunması ve tam karşısında Meis adasının bulunması ona ayrı bir güzellik vermiştir. 

Bir deyişe göre de Yunanca yazımı Meigist olan Meis’ in Yunanca anlamı göz olup Kaş’ında adeta bir kaş gibi adayı çevrelemesi hoş bir hikayenin başlangıcı olmuştur.

Kaş'ın sualtında da sunabileceği çok şey vardır. İlginç kaya oluşumları, zengin deniz canlıları ve antik kalıntıları ile Likya sahilinin bu eşsiz sualtı dünyası dalgıçlar için bir cennet gibidir. Kaş'ta dalış yapmak macera ve eğlencesiyle replika eşsiz bir deneyimdir.

30'dan fazla dalış noktası bulunan Kaş, resifler, uçurumlar, mağaralar, antik amforalar, batıklar ve ilginç diğer dalış noktaları ile zengin bir biyolojik çeşitlilik sunmaktadır. 

Kristal berraklığındaki suyuyla 40 metreye varan görüş mesafesi bulunan Kaş sualtı dev orfozlar, barakuda sürüleri, kaplumbağalar, akyalar gibi bir çok deniz canlısına ev sahipliği yapar. Hatta şanslı olanlar yunus ve fok görme imkanına da sahiptir.

Telefon
WhatsApp

Instagram

İletişim Bilgilerimiz

E Bültene Kayıt Ol