Dalış Eğitimi

          

                    

Bu takımın bir parçası olmaya ne dersin?


SSI Try Scuba

SSI Try Scuba ile mavi gezegene yolculuğunuz başlasın...
SSI Try Scuba programı, öğrencilere gerekli becerilerin ve bilginin kazandırılması amacıyla sınırlı su ortamında SSI Dalış Profesyoneli ile güvenli, tüplü dalış yaptırma amacını taşır. Su altını tanımak ve dalışın heyecanını yaşamak için maksimum 5 metrede, aktif SSI Dive Control Specialist veya daha yüksek seviyedeki eğitmen nezaretinde havuz/sınırlı su şartlarında uygulanır.SSI Scuba Skills Update

Dalışa altı ay ve daha uzun süre ara verdiğinizde, yeni bir ekipman denemeniz gerektiğinde veya ihtiyaç hissettiğiniz her an başlangıç seviyesi dalış derslerinde öğrendiğiniz temel scuba becerilerinizi güncellemek, yeni ekipmanlarınızın performansını ölçmek, sezon başı suya kolayca adapte olmak için  geliştirilen program, hem becerilerinizi güncel tutar, hem de dalışlarınızın daha güvenli ve konforlu geçmesini sağlar.

 

SSI Scuba Diver

Tüplı dalış yapmak istiyorsunuz ancak çok az gününüz var. Scuba Diver bütün bir Open Water Diver Programını tamamlamaya zaman bulamayanlar için mükemmel bir program. Bu programın içeriği Open Water Diver Programının yarısına yakın bölümünü içermekte. Programın ikinci yarısını daha sonra tamamlayıp SSI OPEN WATER DIVER olabilirsiniz.
Programın sonunda, programı başarıyla tamamladığınızı gösteren SCUBA DIVER sertifikanızı alırsınız. Bu sertifika, dünya çapında dalış profesyonelleri eşliğinde dalışlara katılmanıza olanak verir. Eğer eğitiminize devam edip sertifikalı dalıcı olmak isterseniz SSI eğitim merkezimiz ile SSI OPEN WATER DIVER derecenizi nasıl tamamlayacağınız konusunda iletişime geçmeniz yeterli.

 

SSI Open Water Diver

Open Water Diver Programı, başlangıç seviyesi dalış eğitimini içermektedir. Bu program sonunda, sizin gibi open water diver sertifikasına sahip bir dalıcı ile birlikte dünyanın her yerinde, 18 metreye kadar dalabilme yetkisine sahip olursunuz. Bu kursta, Scuba malzemelerinin tanımı ve kullanımını, bazı dalış hastalıklarını, dalışın dalıcı üzerindeki etkilerini, dalışı planlamayı ve uygulamayı, sualtında karşılaşabileceğiniz bazı küçük problemleri nasıl çözeceğinizi, sualtında dalış arkadaşınızla nasıl iletişim kurmanız ve yönünüzü nasıl bulmanız gerektiği gibi bilmeniz gereken temel bir çok bilgiyi öğrenecek, ve kursun sonunda uluslararası geçerliliğe sahip SSI Open Water Diver Sertifikası’na sahip olacaksınız. Bu sayede kendine güvenen dalıcılar olarak dünyanın her yerinde güvenli ve keyifli dalışlar yapabileceksiniz.
Open Water Diver (OWD) Sertifikası Sahibi Bir Dalıcı:
•   Dünyanın her yerinde SSI OWD sertifikası ile dalışlar yapabilir,
•   Bir üst seviyeye geçebilmek için özel dalış eğitimlerini almaya hak kazanır. (Gece dalışı, Derin dalış, Nitrox Dalışı, Sualtı Fotoğrafçılığı)
•   Uzmanlık dalış eğitimlerinden 4 tanesini alarak ve 24 dalış tamamladıklarında Advanced Open Water Diver (AOWD) sertifikasına sahip olabilirler.
 

SSI Advanced Advanterer  Diver

SSI Advanced Adventurer programı her hangi bir uzmanlık kurs programına karar vermeden önce bir çok uzmanlığı denemenize olanak sağlar. Dalış maceranıza devam ederken ileri seviye eğitimin ne olduğunu anlamak ve değerlendirmek adına çok önemli bir yoldur. Advanced Adventurer Programı sırasında 5 değişik uzmanlığı deneme olanağı bulacaksınız. Her bir uzmanlık dalışı kapsamında bir açık deniz dalışını tamamlayacaksınız. Eğer her hangi bir uzmanlık programını tamamlamaya karar verirseniz, Advanced Adventurer kapsamında yaptığınız dalış, tamamlamak istediğiniz uzmanlık dalış programı için 1 dalış kredisi olarak kabul edilir.

 

SSI Advanced Open Water Diver

Advanced Open Water Diver sertifikasını alabilmek için 4 Specialty ( uzmanlık ) kursu tamamlamanız ve kayıtlı 24 dalış yapmış olmanız gerekmektedir.

 

wtc

SSI Diver Stress & Rescue     

Dalış kazalarının ve kurtarma durumlarının meydana gelmesinde stres önemli rol oynar. Bu kursta kazaların nasıl önlendiğini ve bir olası bir sorunu nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz.

 

Bu programın konusu yüzeyde ya da sualtında sorun çıkmasını önlemek, sorunları tanımak ve çözmektir. Bu kursta hem teorik derslere hem de havuz ve açık deniz eğitimlerine katılacaksınız. Bu kursun sertifikasını alabilmeniz için geçerli bir First Aid, CPR, O2 sertifikanız olması gerekir.

Kurs İçeriği:

  • Stres Nedir?
  • Dalış Stresi: Nedenleri ve Önleme Yöntemleri
  • Stresi Fark Etmek ve Stresle Baş Etmek
  • Kaza Yönetimi
  • Panik ve Kurtarma Durumlarının Üstesinden Gelmek için Gerekli Becerile
  • Kurtarmayı Zorlaştıran Durumlar

SSI Specialty kurslarının temel amacı size önemli becerileri eğlenceli bir ortamda kazandırmaktır. Tüm kurslar evde çalışarak, teorik derslerle ve suda eğitimle tamamlanabilir.

 

SSI Dive Guide

SSI Dive Guide programı; öğrencilerin güvenli ve keyifli bir şekilde rekreasyonel scuba dalışlarda sertifikalı
dalıcılara nezaret edebilmeleri ve rehberlik yapabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak amacıyla
tasarlanmıştır. Aktif statüdeki Dive Guide, aşağıdaki programların eğitim, sertifikasyon ve denetimlerini yürütebilir:
 
Şnorkel Programı:
 
Aktif statüdeki Dive Guide ayrıca aşağıdakileri de yapabilir:
Rekreasyonel scuba dalışlarında sertifikalı dalıcılara rehberlik eder.
SSI Dive Guide'lar, Science of Diving Uzmanlık programını tamamlamalarının ardından SSI Dive Master olma hakkına sahip olur!
SSI Dive Control Specialist programına kayıt yaptırmaya hak kazanır.

 

SSI Dive Master

Dive Guide ve Science of Diving Uzmanlık Programının toplamı Divemaster' a eşittir.
Tüm SSI rekreasyonel kurslarda sertifikalı asistan olarak görev alabilir.
SSI Dive Control Specialist programına kayıt yaptırabilir.

 

 

CMAS Bir Yıldız Dalıcı

Bir yıldız dalıcı dalış donanımlarınızın hepsini uygun olarak takıp, söküp, kuşanabilen, bunları sığ eğitim sularında doğru olarak kullanıp dalabilen ve yanında en az üç yıldız dalıcı yada dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcıdır ve en fazla 18 metreye kadar dalabilir. Bu kursa katılmak için en az 14 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izni belgesi alınacaktır. Aynı zamanda doktordan da sağlık belgesi almış olmalısınız.

CMAS İki Yıldız Dalıcı

İki yıldız dalıcı, açık deniz dalış deneyimi olan dalıcıdır. Normal koşullarda iki adet iki yıldız dalıcı birlikte dalış yapabilirler. İki yıldız dalıcılar bir yıldız dalıcılara dalış liderliği yapamazlar. (18 yaşından küçük iki yıldız dalıcılar en az bir üç yıldız dalıcının liderliğinde dalabilirler). En çok 30 metreye kadar dalabilirler eğitim amaçlı dalışlar ise en çok 42 metreye kadar eğitmen dalıcı nezaretinde yapılabilir.

Bu kursa katılmak için en az 15 yaşını bitirmiş olmak (18 yaşından küçüklerden veli izin belgesi alınacak) sağlık belgesi ya da eşdeğer bir öğrenim belgesine sahip olmak, federasyonun bir yıldız dalıcı belgesine ya da onaylandığı eş değer bir belgeye sahip olmak, bir yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 açık deniz dalışı yapmış olduğunu dalış kayıt defterinde belgelemek ve bir yıldız dalıcı diploma tarihinden en az 2 ay geçmiş olmak mecburiyetleri vardır.

İki yıldız dalıcı sertifikadan sizlere bazı ek yetki ve sorumluluklar kazandıracak ve aynı zamanda da yanınızda diğer iki yıldız dalıcı ile birlikte dalış planlayabilme ve gerçekleştirebilme hakkını sağlayacaktır.

CMAS Üç Yıldız Dalıcı

Üç yıldız dalıcı kursu, sizlere dalışın her aşamasında bir gruba liderlik edebilecek bilgi birikimini kazandırmak üzere planlanmıştır. Üç yıldız daha değişik düzeylerdeki dalıcılara önderlik yapabilecek beceride olan dalıcıdır. En çok 30 metreye kadar dalabilir ancak eğitim amaçlı dalışlar için 42 metreye kadar eğitmen nezaretinde dalış yapabilir.

Bu kursa katılmak için en az 18 yaşını doldurmuş olmanız, doktorunuzdan sağlık belgesi almış olmanız, ilk öğrenim belgesine sahip olmanız, federasyonun iki yıldız dalıcı belgesini ya da onayladığı eş değer bir belgeyi almış olmanız, iki yıldız dalıcı belgenizi aldıktan sonra en az 50 dalış yaptığınızı dalış kayıt defterinizde belgelemeniz ve iki yıldız diploma tarihinden itibaren en az 6 ay geçmiş olması gerekmektedir.

 

 

 

Telefon
WhatsApp

Instagram

İletişim Bilgilerimiz

E Bültene Kayıt Ol