Dalış Eğitimi

 

Bu takımın bir parçası olmaya ne dersin?

DENEME DALIŞI

Sen de bizim yaşadığımız bu tutkuyla tanışmak istiyorsan “Deneme Dalışı” tam sana göre. Kısa bir brifing ile bir eğitmen tarafından, temel güvenlik ve sualtına uyum bilgileri ve becerileri özetlenir. Uzman bir eğitmen/dalış lideri eşliğinde en fazla 6 metreye birebir yapacağınız yirmi dakikalık bu dalışta, mavi dünyanın gizemleri ile ilk dans yapılmış olacaktır. İlk dalışınızı ölümsüzleştirmek için dalış merkezimizin fotoğraf uygulamasını da denemeni öneririz. İki kere dalış yapmak isteyenler iki farklı noktada bu tutkuya devam etmiş olacaklar.

Beceri Tazeleme Dalışı

İlk dalış brövesini yeni almış ve/veya uzun zamandır dalmamış olanların, dalış gruplarına katılmadan önce, eğitmen veya dalış lideri eşliğinde, özet bilgi tekrarı ve bazı önemli becerileri uygulayacağı 2 dalışlık programdır.

PADI Su Altı Keşifi Tüplü Dalışı

Tüplı dalış yapmak istiyorsunuz ancak çok az gününüz var. Bir iki gününüzü ayırabileceğiniz ve sualtı dünyasıyla tanışıp bazı temel becerileri eğitmen nezaretinde öğrenip, PADI Open Water kursuna kredi olarak kullanabileceğiniz bir sertifika alabilirsiniz.

PADI Açık Deniz Dalışları

Open Water kursu, akademik eğitim, sığ su eğitimi ve açık deniz eğitimi olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır.
Akademik eğitim, kitap, video ve ders anlatımlarıyla emniyetli ve zevkli bir dalış için bilmeniz gereken temel prensipleri içerir.
Sığ su eğitimi, havuz ya da havuz koşullarına uyabilen herhangi bir yerde yapılabilir. Dalışın temel becerileri öğretilir ve öğrenci tarafından uygulanır. 5 bölümden oluşan sığ su eğitimi teorik eğitimle de desteklenir.

Açık deniz dalışları, bilgi ve beceri geliştirme eğitimlerinde öğrendiklerinizi gerçek dalış ortamlarında uygulamanızı sağlar. Bu eğitim dahilinde 4 tüplü dalış yapacaksınız. Bu bröve ile birlikte 18 m derinliğe kadar dalabilir, uluslararası geçerliliği olan brövenizle, yepyeni bir dünyaya adım atabilirsiniz.

15 yaşın üzerinde Open Water Diver sertifikası alabilirsiniz. 

 

PADI İleri Derece Açık Deniz Dalışları

PADI Open Water kursunun bitirir bitirmez bu kursa katılabilirsiniz. 5 dalışlık bir programdır. Dalış becerilerini ilerletmek, dalış macerasını ve heyecanını daha da artırmak isteyen herkes için dalış eğitiminde önemli bir adımdır.
Sen Seç :
Derin ve Navigasyon dalışı zorunlu olup, diğer 3 dalışı eğitmeninizle beraber istekleriniz doğrultusunda belirlersiniz. Bunlar:
 

  • Gece Dalışı

  • Batık Dalışı

  • Tekne Dalışı

  • Sualtı Fotoğrafçılığı

  • Akıntı Dalışı

 

Acil İlk Müdahale Kursu  (E.F.R.)
Acil İlk Müdahale Kursu

İlkyardım, kalp masajı ve suni tenefüs gibi temel becerilerden, teorik ve pratik derslerden oluşan bu kursu dalıcı ya da dalıcı olmayan herkes katılabilir.

PADI Kurtarma Dalışı

Sualtında ve dalış ortamında problemleri önleme yeteneğini geliştiren ve bir dalış kazasında gerekecek özel becerileri kazandıran bir kurstur. Rescue Diver Kursu: Akademik ve pratik eğitimler olarak ikiye ayrılabilir. 4-5 günlük yoğun bir programla tamamlanabilir.

Kimler katılabilir?

Advanced Open Water Diver ve EFR sertifikasına sahip, kayıtlı 25 dalışı ve en az 15 yaşında olan herkes katılabilir.
 

PADI Dalış Ustası 

Dalış hayatınızı profesyonel olarak sürdürmek istiyorsanız, PADI Dalış Ustası kursu profesyonelliğe ilk basamaktır. Dalış Ustası kursunda dalış becerilerinizi öğretimde kullanılacak mükemmelliğe ulaştırılacak, dalış teorisinde profesyonel seviyede bilgi sahibi olacak, dalış aktivitelerini organize etmeyi öğrenecek ve her seviyede dalıcıya dalış liderliği yapabileceksiniz.
Kursun süresi öğrenci katılımı ve zamanına göre değişkenlik gösterebilir. Yaklaşık 4-5 haftalık bir programdır.

Tüplü Dalış Ustası

Advanced Open Water, Rescue Diver, Emergency First Response ve en az 5 uzmanlık kursu tamamlandıktan sonra Master Scuba Diver olabilirsiniz. Bu sportif dalışın en üst seviyesidir.

CMAS Bir Yıldız Dalıcı

Bir yıldız dalıcı dalış donanımlarınızın hepsini uygun olarak takıp, söküp, kuşanabilen, bunları sığ eğitim sularında doğru olarak kullanıp dalabilen ve yanında en az üç yıldız dalıcı yada dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcıdır ve en fazla 18 metreye kadar dalabilir. Bu kursa katılmak için en az 14 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izni belgesi alınacaktır. Aynı zamanda doktordan da sağlık belgesi almış olmalısınız.

CMAS İki Yıldız Dalıcı

İki yıldız dalıcı, açık deniz dalış deneyimi olan dalıcıdır. Normal koşullarda iki adet iki yıldız dalıcı birlikte dalış yapabilirler. İki yıldız dalıcılar bir yıldız dalıcılara dalış liderliği yapamazlar. (18 yaşından küçük iki yıldız dalıcılar en az bir üç yıldız dalıcının liderliğinde dalabilirler). En çok 30 metreye kadar dalabilirler eğitim amaçlı dalışlar ise en çok 42 metreye kadar eğitmen dalıcı nezaretinde yapılabilir.

Bu kursa katılmak için en az 15 yaşını bitirmiş olmak (18 yaşından küçüklerden veli izin belgesi alınacak) sağlık belgesi ya da eşdeğer bir öğrenim belgesine sahip olmak, federasyonun bir yıldız dalıcı belgesine ya da onaylandığı eş değer bir belgeye sahip olmak, bir yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 açık deniz dalışı yapmış olduğunu dalış kayıt defterinde belgelemek ve bir yıldız dalıcı diploma tarihinden en az 2 ay geçmiş olmak mecburiyetleri vardır.

İki yıldız dalıcı sertifikadan sizlere bazı ek yetki ve sorumluluklar kazandıracak ve aynı zamanda da yanınızda diğer iki yıldız dalıcı ile birlikte dalış planlayabilme ve gerçekleştirebilme hakkını sağlayacaktır.

CMAS Üç Yıldız Dalıcı

Üç yıldız dalıcı kursu, sizlere dalışın her aşamasında bir gruba liderlik edebilecek bilgi birikimini kazandırmak üzere planlanmıştır. Üç yıldız daha değişik düzeylerdeki dalıcılara önderlik yapabilecek beceride olan dalıcıdır. En çok 30 metreye kadar dalabilir ancak eğitim amaçlı dalışlar için 42 metreye kadar eğitmen nezaretinde dalış yapabilir.

Bu kursa katılmak için en az 18 yaşını doldurmuş olmanız, doktorunuzdan sağlık belgesi almış olmanız, ilk öğrenim belgesine sahip olmanız, federasyonun iki yıldız dalıcı belgesini ya da onayladığı eş değer bir belgeyi almış olmanız, iki yıldız dalıcı belgenizi aldıktan sonra en az 50 dalış yaptığınızı dalış kayıt defterinizde belgelemeniz ve iki yıldız diploma tarihinden itibaren en az 6 ay geçmiş olması gerekmektedir.

 

Instagram

İletişim Bilgilerimiz

E Bültene Kayıt Ol